tipy na péči o pleť - SALON KRÁSY TIFFANY

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

PÉČE O PLEŤ > DOPLŇUJÍCÍ PÉČE
Milé klientky, sepsala jsem pro Vás několik bodů, které Vám věřím pomohou při základní domácí péči o pleť a nehty.  
Jsem Vám plně k dispozici na telefonu 774 218 868 a emailu veronika@salontiffany.cz pro konzultace, objednávky produktů Malu Wilz a pro objednání termínu.
Vaše Veronika

Jak správně pečovat každý den o pleť:

RÁNO:
1) Navlhčete pleť a ruce a na navlhčené konečky prstů naneste malé množství čistícího mléka/gelu/pěny (velikost lískového oříšku). 
Prokružte a promasírujte jemně pleť.
2) Důkladně opláchněte pleť vlažnou vodou.
3) Osušte jemně ručníčkem, vyhrazeným na obličej (denně měnit - u aknozní pleti používat raději jen jednorázové ubrousky).
4) Aplikujte tonikum vklepáním prsty do pleti - je to rychlý a pro pleť velmi přínosný způsob, jelikož tonikum zůstane na pleti a zvýší její hydrataci. V tomto případě ihned po vklepání toniku naneste sérum s krém, dokud je pleť ještě vlhká od toniku. Tonikum lze také nakapat nbavlněný vatový tampon, jemně otřít pleť nebo nalít do rozprašovače a na pleť nastříkat – je to příjemné především v létě jako osvežení.
5) Aplikujte jemným vklepáním malé množství očního krému (velikosti zrnka čočky).
6) Aplikujte malé množství séra (1-2 dávky) na pleť obličeje a krku, jemně rozetřete a vklepejte do pleti.
7) Naneste pleťový krém (množství ve velikosti lískového oříšku) na pleť obličeje a krku, jemně rozetřete a vklepejte do pleti.
8) Po vstřebání ( cca.5min.) lze aplikovat make-up.
 
VEČER:
Stejný postup jako ráno + po kroku č.3 odličte oči očním odličovačem, který naneste na 2 tamponky (stačí trošku aby nebyly příliš navlhčené a odličovač se nedostal do oka). Chvíli přidržte na očích a poté jemně setřete směrem dolů a do stran.

TIP PRO VÁS*:
Na odličování očního okolí a případně tonizování pleti používejte výhradně 100% bavlněné odličovací tampony (např. Globus nebo DM zcela obyčejné za cca 18-25Kč). Jsou jemné a hebké, dobře „vpijí“ tonikum a nepoškozují pleť. Poznáte je podle hebkého povrchu a volných nespojených okrajů – dají se jakoby rozvrstvit/ rozevřít.
Tampony s povrchem z mikrovlákna, které jsou v poslední době na trhu bohužel velmi rozšířené mají pevně sešité okraje mohou způsobovat podráždění pleti, akné a zarudnutí - jsou hrubé, nepříjemné a tonikum i jiné přípravky z nich po nanesení stéká pryč.. 


Pleť můžete navíc rozmazlovat produkty jako jsou pleťové masky, speciální ampulky nebo úžasná Energy kúra vitaminu C: 

Jak aplikovat masku?
1x týdně aplikujte tenkou vrtsvu masky krouživým pohybem a vtlačením na perfektně vyčištěnou pleť obličeje, krku a dekoltu a nechte působit dle návodu - nejčastěji v rozmezí 10-20min.(u čistící masky proti akné aplikujte masku pouze na obličej, případně lokálně na postižená místa). Poté masku důkladně smyjte navlhčeným ručníčkem a následně aplikujte tonikum, oční krém, pleťové sérum a krém.
Masky se pohybují v cenovém rozmezí 450-680KčJak aplikovat ampulku?
Ampulku můžete aplikovat 1-2x týdně nebo ve formě např. 5denní intenzivní kúry. Ampuli protřepejte, uchopte do ručníku (ampulky jsou skleněné - opatrně) a zlomte v nejužším místě. 
Poté celý obsah ampule aplikujte ráno nebo večer krouživým pohybem a jemným vklepáním a vtlačením na perfektně vyčištěnou pleť obličeje, krku a dekoltu 
a poté naneste již pouze oční a pleťový krém. Sérum by bylo po aplikaci ampule již nadbytečné.
Ampulky se pohybují v cenovém rozmezí 100-160Kč/ks

Jak aplikovat Energy kúru vitaminu C? 
Energy kúra čistého vitaminu C je úžasný produkt, který viditelně omladí, rozjasní a nahydratuje Vaši pleť. Vitamin C stimuluje tvorbu nového kolagenu a sjednocuje tón pleti. 
Je velmi vhodné si tuto kúru dopřát teď na jaře. Kúra má různé varianty velikosti balení a je vždy potřeba lahvičku spotřebovat do 7-10 dnů od otevření: 
  • 7ml - na 7dní (550Kč)
  • 9ml na 9dní (590Kč) nebo úžasné zvýhodněné balení 3x 9ml (1550Kč), kdy je aplikována kúra 9dní - poté 21 dní mezera, následně opět 9dní a poté opět 21 dní mezera a na závěr poslední, třetí lahvička na závěrečných 9 dní) . Produkt aplikujte večer, v tenké vrstvě krouživým pohybem a jemným vklepáním a vtlačením na perfektně vyčištěnou pleť obličeje, krku a dekoltu a poté naneste již pouze oční a pleťový krém. Sérum by bylo po aplikaci ampule již nadbytečné.


Odstranění chloupků nad horním rtem a úprava obočí:

Věřím, že některé z Vás trápí chloupky nad horním rtem, bradě atd. V domácím prostředí, zcela výjimečně - pokud opravdu to již nelze vydržet, můžete tento problém vyřešit aplikací epilačního krému (např. Opilca krém na citlivé partie obličeje). Není to sice profesionální řešení, ale rozhodně lepší než trhat bolestivě pinzetou nebo se nedejbože uchýlit k žiletce :-( 

Pokud jde o obočí, prosím vytrhávejte pinzetou opatrně pouze nejnutnější chloupky okolo obočí - nazasahujte prosím do samotného tvaru obočí. Brzy Vám jej udělám krásné.Základní domácí úprava přírodních nehtů:

1) Důkladně si umyjte ruce a odlakujte nehty
2) Jemným papírovým pilníkem (hrubost 180-240) upravte tvar nehtu - vždy pilovat jedním směrem, aby se předešlo třepení nehtů a to ze strany směrem ke středu volného okraje nehtu 

3) Připravte si do malé mističky domácí lázeň na nehty (teplá voda + několik kapek olivového oleje + několik kapek citronu)
4) Nehty ponořte do lázně na cca 5min.
5) Poté osušte a opatrně zatlačte nehtovou kutikulu (kůžičku) nejlépe gumovým nebo dřevěným manikurním nástrojem (pozor na nebezpečené kovové a ostré nástroje do špiček - nepoužívat)
6) Na závěr promasírujte nehty i kutikulu (kůžičku) nehtovým olejem nebo krémem na ruce
7) Celé ruce pokryjte vrstvou krému, navlékněte si na ně sáček nebo potravinářskou folii a překryjte nahřátým ručníkem/rukavicí - zábal nechte působit cca 15-30min. - poté odstraňte folii a již nesmývejte - nejlepší je udělat si zábal před spaním :-)


 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky