Hygiena v salonu - SALON KRÁSY TIFFANY

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

PÉČE O PLEŤ > DOPLŇUJÍCÍ PÉČE
DODRŽOVÁNÍ HYGIENY V SALONU KRÁSY TIFFANY: 
HYGIENA PŘI PROCEDURÁCH, DEZINFEKCE A STERILIZACE, PRANÍ A SUŠENÍ PRÁDLA


Běžný každodenní úklid a údržba salonu, časté mytí rukou + desinfekce a vždy čisté oblečení kosmetičky/ manikérky/ pedikérky, 
intenzivní větrání salonu několikrát denně jsou věci samozřejmé, o kterých ani není nutné se zmiňovat. 
Co ale děláme dále pro to, aby jste se u nás cítily vždy skvěle a vše bylo perfektně čisté a voňavé si můžete přečíst níže. 
Tyto body jsem sepsala nejen pro stávající klientky našeho salonu, 
ale i pro všechny ostatní dámy, které chtějí být informované, jak by to správně mělo v salonu krásy vypadat.Hygiena v kosmetické kabině - ošetření pleti + líčení:

 • pro každou klientku je při příchodu vždy nachystané čisté pareo na převlečení + čistě povlečené lehátko (prostěradlo, velká osuška, střední ručník na vlasy, několik ručníčků na smývání produktů při ošetření)                                    
 • v případě aknozní pleti klientky jsou obličejové ručníky nahrazeny hebkými jednorázovými ubrousky z netkané textilie
 • produkty před ošetřením odebíráme do vydezinfikovaných skleněných misek vydezinfikovanou plastovou špachtličkou 
 • produkty při ošetření (peelingy, masky, masážní krémy, závěrečné krémy) nanášíme na pleť z výše zmíněných misek vydezinfikovanými vějířovitými štětci na aplikaci masek (štětce jsou vyrobeny ze syntetického vlasu a tudíž snesou vysokou teplotu vody při jejich čištění i následnou UV-C sterilizaci)
 • alginátové masky (slupovací) nanášíme vydezinfikovanou plastovou špachtličkou
 • při barvení řas a obočí mícháme barvy na jednorázovém papírku (mixovacím bločku), který následně vyhodíme
 • barvy nanášíme vydezinfikovanou plastovou "špičkou" (speciální nástroj na barvení)
 • při epilacích vosky Lycon nanášíme vosk na předem očištěnou pokožku pomocí jednorázových dřevěných špachtliček 
 • samotné vosky Lycon mají jako jediné na trhu tu výhodu, že je po použití lze v ohřívači tzv. "převařovat" (nastavení ohřívače na cca 20min. na maximální teplotu zničí věškeré případné bakterie ve vosku a tak je stále čistý a bezpečný)
 • při ošetření pleti, barvení i epilacích používáme jednorázové vatové tampony a tyčinky
 • při líčení používáme vždy vydezinfikované štětce a před příchodem klientky i po jejím odchodu dezinfikujeme také palety se stíny, pudry, tvářenkami atd. speciálním dezinfekčním postřikem na dekorativní kosmetiku


Hygiena při pedikúře:

 • pedikúru v salonu provádíme výhradně suchou, přístrojovou
 • kovové nástroje na pedikúru jako například kleště na nehty jsou z řady "Raue Stainless Diabetic" - mají zaoblené hrany pro maximální bezpečnost klienta při proceduře
 • pro každou klientku je při příchodu vždy nachystané čistě povlečené lehátko, které je u pedikúry ještě navíc přetažené jednorázovým papírovým prostěradlem z role
 • před pedikúrou vždy přichází dezinfekce pokožky nohou klientky
 • pedikérka vždy používá jednorázové rukavice a roušku
 • všechny nástroje, frézy a pomůcky na pedikúru jsou pro klientku vždy řádně vydezinfikovány a vysterilizovány 
 • samotný brusný klobouček z řady "LUKAS THERMO" je pro každou klientku jednorázovýmaximálně zvyšuje bezpečí a komfort klienta při samotné proceduře díky unikátní technologii změny barvy při přílišném zahřátí pokožky https://www.profi-pedikura.cz/lukas-thermo-brusne-kloboucky-13mm-hrube-10-ks/Hygiena při manikúře:

 • pro každou klientku při příchodu vždy nachystaný čistý a vydezinfikovaný manikurní stůl a čisté ručníky
 • před manikúrou vždy přichází dezinfekce pokožky rukou klientky
 • manikérka vždy používá jednorázové rukavice 
 • všechny nástroje a pomůcky na manikúru jsou pro klientku vždy řádně vydezinfikovány a vysterilizovány 
 • při první manikúře od nás dostane klientka nový osobní papírový pilník, který má uložený na příští návštěvu ve své klientské kartě


UPOZORNĚNÍ:
Klientky, které jsou nachlazené nebo mají např. opar, bradavice či jakékoli infekční přenosné onemocnění nemohou být ošetřeny (platí pro všechny služby salonu), dokud tento problém nevyléčí.Dezinfekce a sterilizace kovových či plastových nástrojů a pomůcek:

V našem salonu máme k dispozici všechny varianty sterilizace a dezinfekce - každý je totiž vhodný pro jiný druh materiálu a povrchu dané pomůcky / nástroje.

1) Horkovzdušný sterilizátor Emmi-Steri s cirkulací vzduchu 
Horkovzdušný sterilizátor Emmi-steri pro profesionální použití od německé spol. EMAG. Je vyroben z nerezové oceli a je odolný proti vysokým teplotám a korozi. 
Toto zařízení je kompletně izolováno skelnými vlákny, aby bylo zabráněno přehřívání vnějších povrchů.
Sterilizační komora je hermeticky utěsněna krytem opatřeným tepelně odolným silikonovým těsněním. Sterilizátor Emmi-steri je vybaven vložkou a vkládacím košem vyrobenými z hliníku. 
Obě vložky jsou opatřeny systémem otvorů, aby byla zajištěna kvalitní a dostatečná cirkulace vzduchu. 

Do tohoto typu sterilizátoru vkládáme veškeré kovové nástroje (pinzety, kloboučky mikrodermabraze, nástroje na manikúru a pedikúru, nástavce fréz na pedikúru,...)2) UV-C sterilizátor
UV Sterilizátor využívá UV-C paprsky o délce 254 nm, které ničí mikroorganizmy a choroboplodné zárodky. Proces sterilizace spočívá v pronikání UV-C záření dovnitř mikroorganizmů a ničí je. Přístroj je možné využít při sterilizaci v lékařských a stomatologických ordinacích, v kadeřnických a kosmetických studiích, v salónech krásy nebo ve studiích tattoo.
UV-C Sterilizátor je přístrojem určeným k suché sterilizaci bez využití chemických roztoků.

Do tohoto typu sterilizátoru vkládáme veškeré plastové nástroje a pomůcky a také štětce na líčení a štětce na aplikace kosmetických produktů při ošetření  (plastové špachtličky, špičky na barvení řas, hřebeny, štětce ...)
3) Ultrazvuková čistička
K čištění předmětů a nástrojů používá ultrazvukové vlny o frekvenci 42kHz, které generují vibrace a vytvářejí efekt kavitace, tedy vznik milionů mikroskopických bublinek, které pronikají i do nejjemnějších záhybů a dutin čištěného předmětu. Bublinky následně spolu s vibracemi strhávají nečistoty z celého povrchu předmětu. Do čističky přidáváme dezinfekční prostředek a užíváme ji jako první krok čištění nástrojů před následným vložením do UV-C nebo horkovzdušného sterilizátoru.

Do tohoto typu sterilizátoru vkládáme veškeré kovové nástroje (pinzety, kloboučky mikrodermabraze, nástroje na manikúru a pedikúru, nástavce fréz na pedikúru - nástroje získají díky čističce krásný lesk.4) Dezinfekce pokožky, nástrojů a ploch postřikem

Používáme kvalitní přípravky od značek Shulke Mayr a Bochemie, které jsou šetrné k pokožce a povrchů, ale současně mají 100% dezinfekční účinek.Dezinfekce a sterilizace štětců na líčení a aplikaci masek:

 • štětce na líčení po použití vždy dezinfikujeme postřikem ve spreji, který je vyčistí od líčidel a zároveň vydezinfikuje. Štětce také samozřemě pravidelně "pereme" pod tekoucí vodou s antibakteriálním mýdlem a po jejich oschnutí vkládáme do výše zmíněného UV-C sterilizátoru.
 • vějířovité štetce na masky, peelingy a jiné produkty aplikované při ošetření pleti ihned po použití "pereme" pod tekoucí vodou s antibakteriálním mýdlem a po jejich oschnutí vkládáme do výše zmíněného UV-C sterilizátoru, stejně jako štětce na líčení.


Mytí a dezinfekce misek na produkty:

 • veškeré mísy a misky z plastu a skla, použité při ošetření pleti se následně myjí na vysokou teplotu v myčce nádobí (vysoká teplota zajistí perfektní odmaštění a čistotu misek)
 • po vyndání z myčky jsou následně vydezinfikovány postřikem dezinfekcí ve spreji a uloženy do zásuvekPraní a sušení prádla:

 • veškeré prádlo v salonu je 100% bavlněné a pereme jej na vysoké teploty 60-95°C s přídavkem dezinfekce na prádlo (např. Sanytol) přičemž:
 • obličejové ručníky pereme samostatně na vyvářku s předpírkou na 95°C
 • ručníky na pedikúru pereme též samostatně na vyvářku s předpírkou na 95°C
 • prádlo sušíme v sušičce a následně ukládáme do zásuvek


Úklid:

Běžný úklid, do kterého patří omývání nábytku, zrcadel, stolků, klik, vypínačů, dveří, podlah,..vodou a přípravkem s přídavkem dezinfekce, 
rády pro dokonalý výsledek kombinujeme s parním čističem, který snadno a ekologicky zlikviduje veškeré bakterie z ploch, podlah, stěn, čalounění atd. 

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky